Exhibitors

AIESEC

126 ülkede faaliyet gösteren ve genç liderler yetiştiren dünyanın en büyük gençlik organizasyonudur. Dünyada 100.000, Türkiye’de 1000 gönüllüsü bulunmaktadır. Gençlere yurt dışında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri‘ne hizmet eden sosyal sorumluluk projeleri, staj ve iş imkanları sunulmaktadır. AIESEC’in Global Volunteer, Global Entrepreneur ve Global Talent olmak üzere 3 adet programı bulunmaktadır. 1954 yılından günümüze 480,000’den fazla sosyal sorumluluk ve profesyonel staj tecrübesi yasatmıştır. Vizyonumuz barışı sağlamak ve insan kaynağı potansiyelini en verimli şekilde kullanmaktır. Amacımız ise sunduğumuz değişim fırsatları ile dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirmektir.

AIESEC’IN PROGRAMLARI;

GLOBAL VOLUNTEER

Türkiye’deki gençler yurt dışında Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri‘ne hizmet eden eğitim, kadın hakları gibi farklı konularda 6-8 haftalık sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışırlar. Bu projelere dünyanın bambaşka ülkelerinden gençler katılmakta ve dünya sorunlarına somut katkı sağlamaktadır. Farklı ülkelerden insanlarla bir arada bambaşka bir kültürde bu tecrübeyi kazanırken dünyadaki sorunlar hakkında bilgi sahibi olup, çevrelerindeki insanlara etki ederler ve böylece liderliklerini geliştirirler.

GLOBAL ENTREPENEUR

Global Entrepreneur 3. ve 4. sınıf öğrencilerine ve yeni mezunlara yurt dışında start-up‘ların dünyasına katılarak uluslararası bir profesyonel tecrübe edinme fırsatı sunmaktadır. Bir staj programı olmanın da ötesinde katılımcılarının liderlik özelliklerini geliştirmek üzere oluşturulmuş bu tecrübe ile 6-8 hafta boyunca pek çok ülkedeki Start-Up’ larda çalışma fırsatı bulabilirsiniz!

GLOBAL TALENT

Türkiye’deki yeni mezun ve üniversite öğrencilerinin yurt dışında 3 ile12 aylık profesyonel bir tecrübe yaşamalarını sağlar. Teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile yeni mezun adaylar global firmalarda ya da küçük işletmelerde yetkinliklerine uygun olarak kazandıkları bu profesyonel tecrübenin yanında uluslararası bir çalışma ortamında bulunarak iş hayatında rakiplerinden bir adım öne geçerler.

ORGANISED BY

SPONSORS

TRAVEL AGENCY PARTNER

TECHNOLOGY PARTNER

What our exhibitors say

StudyExpo is owned, organised and supported by four reliable Turkish study abroad agencies; Bilimevi, GKR, Idealist and Karya. These agencies are considered some of the most professional, knowledgeable and experienced in the industry and they represent a significant share of the market as well as a diverse set of programs and destinations.

More >>>

Newsletter